שומה עצמית - חישוב מס שבח

בהנהלת אבי עומר, עורך דין, רואה חשבון
077–5516578 | צור קשר

מאמרים בנושא: פריסה של שבח מקרקעין

חברה אינה זכאית לחישוב של המס בפריסה של שבח מקרקעין
04/07/2019 | חדשות | עו"ד, רו"ח אבי עומר
בע"א 3012/18 מנהל מיסוי מקרקעין חיפה נ' טוונטי האנדרד נהריה בע"מ הפך העליון את החלטת ועדת הערר בפסק דין ו"ע 44202-02-16 וקבע כי הזכאות לפריסה מוקנית ליחידים בלבד
למי מפנים את הבקשה לפריסה של שבח המקרקעין?
14/03/2018 | שאלות ותשובות | עו"ד, רו"ח אבי עומר
האם נכון להגיש את הבקשה לפריסה של שבח מקרקעין למנהל מסמ"ק או שניתן להסתפק בהגשה של הבקשה לפקיד השומה?
פריסה של שבח מקרקעין בחברה
27/01/2018 | חדשות | עו"ד, רו"ח אבי עומר
בפסק דין ו"ע 44202-02-16 טוונטי האנדרד בע"מ ואח' נ' מנהל מיסוי מקרקעין שניתן ביום 19.1.2018 נפסק כי גם חברה זכאית לחישוב של המס בפריסה של שבח המקרקעין.
האם גם חברה זכאית לחישוב של המס בפריסה של שבח מקרקעין?
26/01/2018 | מיסוי מקרקעין | עו"ד, רו"ח אבי עומר
בפסק דין ו"ע 44202-02-16 טוונטי האנדרד בע"מ ואח' נ' מנהל מיסוי מקרקעין שניתן ביום 19.1.2018 נפסק כי גם חברה זכאית לחישוב של המס בפריסה של שבח המקרקעין.
שדרוג מערכת פריסה של שבח מקרקעין והשקת מודול זכויות לבניה נוספת במכירת משק חקלאי
25/09/2017 | חדשות | עו"ד, רו"ח אבי עומר
שדרוג של מחשבון "שומה עצמית"
שדרוג מחשבון מס שבח "שומה עצמית" - שינויים במסך "פרטי המכירה"
30/07/2017 | חדשות | עו"ד, רו"ח אבי עומר
הוספת סימולטור לבדיקת זכאות לפטור ממס, בחירת שווי רכישה, המרת מטבעות,
פריסה של שבח מקרקעין, לא לעניין מס יסף
11/03/2016 | חדשות | עו"ד, רו"ח אבי עומר
עמדת רשות המיסים כפי שקיבלה את ביטויה בהוראת ביצוע 9/15-רשות המיסים קובעת כי אין בפריסה של שבח מקרקעין בכדי לשנות את ההכנסה החייבת של המוכר בשנת המכירה לעניין חישוב מס יסף.
מה למבקר המדינה ולפריסה של שבח מקרקעין?
29/10/2015 | חדשות | עו"ד, רו"ח אבי עומר
בדוח מבקר המדינה שפורסם ביום 28.10.15 מצביע מבקר המדינה על ליקויים בהתנהלותה של רשות המיסים ובכלל זה בקשר עם הפסדי הציבור הבאים לידי ביטוי בתשלומי מס שבח שלא לצורך.
זכאות לפריסה של שבח מקרקעין
24/04/2015 | מיסוי מקרקעין | עו"ד, רו"ח אבי עומר
סעיף 48א(ה) לחוק מיסוי מקרקעין ("החוק") קובע את הזכאות לפריסת שבח מקרקעין. ובלשון הסעיף "המוכר רשאי לבקש כי המס על השבח הריאלי יחושב כאילו נבע בחלקים שנתיים שווים, תוך תקופה שאינה עולה על ארבע שנות מס... והמסתיימת בשנה שבה נבע השבח".
האם תושב חוץ זכאי לחישוב המס בפריסה של שבח מקרקעין?
19/04/2015 | פסקי דין | עו"ד, רו"ח אבי עומר
בו"ע 10516-03-12 ברוך ואח' נ' מדינת ישראל מיום 18 במרס, 2014, נפסק כי המס החל על תושב חוץ יחושב כפי שמחשבים את המס החל על תושבי ישראל, לרבות כל הנוגע לפריסתו
חיפוש מאמרים