שומה עצמית - חישוב מס שבח

בהנהלת אבי עומר, עורך דין, רואה חשבון
077–5516578 | צור קשר

מאמרים בנושא: פקיד השומה

פיצול שבח מקרקעין בין בני זוג בשומת מס הכנסה
28/05/2018 | מיסוי מקרקעין | עו"ד, רו"ח אבי עומר
רשות המיסים פירסמה את הנוהל החדש לגבי פיצול שבח בין בני זוג בשומת מס הכנסה, לגבי זכות במקרקעין שהוחזקה על ידי בני הזוג בחלקים שווים
סמכות מנהל מסמ"ק להפחית את שיעור המס על השבח הריאלי
08/05/2018 | שאלות ותשובות | עו"ד, רו"ח אבי עומר
למי מפנים את הבקשה לפריסה של שבח המקרקעין?
14/03/2018 | שאלות ותשובות | עו"ד, רו"ח אבי עומר
האם נכון להגיש את הבקשה לפריסה של שבח מקרקעין למנהל מסמ"ק או שניתן להסתפק בהגשה של הבקשה לפקיד השומה?
רשות המיסים פירסמה טופס מיסוי מקרקעין מס' 7914 הצהרה לצורך חיוב במס שבח מקרקעין במכירת דירת מגורים מזכה חייבת
22/01/2018 | חדשות | עו"ד, רו"ח אבי עומר
טופס 7914 החדש הותאם לפקיעת הוראת השעה לתיקון 76 וכולל גם שילוב של מגבלות שונות הנובעות משינויים בחקיקה בתקופה האחרונה
מכירת דירת מגורים מזכה - שינויים בהוראות חוק מיסוי מקרקעין החל מיום 1.1.2018
20/01/2018 | מיסוי מקרקעין | עו"ד, רו"ח אבי עומר
ביום 1.1.2018 פקעו הוראת המעבר לתיקון 76 שלפיהן הוטלו הגבלות על זכאות לחשוב מס מוטב וכן על פטור דירה יחידה לפי סעיף 49ב(2) למוכר שנכנס לתקופת המעבר עם יותר מדירת מגורים מזכה אחת.
נוהל גילוי מרצון 2017
06/01/2018 | גילוי מרצון | עו"ד, רו"ח אבי עומר
רשות המיסים פירסמה את נוהל גילוי מרצון - הוראת שעה בתוקף עד ליום 31.12.2019
פיצול שבח מקרקעין בין בני זוג ככלי להפחתת החבות הכוללת במס על השבח
23/05/2016 | מיסוי מקרקעין | עו"ד, רו"ח אבי עומר
ככל הידוע, ציבור מוכרי מקרקעין בישראל, משלם לרשות המיסים, מידי שנה, סכומי עתק כמס על שבח מקרקעין, כאשר חלק שאינו מבוטל מתשלומים אלו הינם תשלומי יתר המשולמים שלא לצורך והנובעים מאי-מיצוי זכויותיהם של מוכרי מקרקעין לתשלום מס אמת.
פריסה של שבח מקרקעין, לא לעניין מס יסף
11/03/2016 | חדשות | עו"ד, רו"ח אבי עומר
עמדת רשות המיסים כפי שקיבלה את ביטויה בהוראת ביצוע 9/15-רשות המיסים קובעת כי אין בפריסה של שבח מקרקעין בכדי לשנות את ההכנסה החייבת של המוכר בשנת המכירה לעניין חישוב מס יסף.
זכאות לקבלת זיכוי מס בגין הפקעה במכירת נכס מקרקעין שנרכש עד שנת המס 1960 הזכאי לשיעור מס מופחת
13/05/2015 | שאלות ותשובות | עו"ד, רו"ח אבי עומר
ניסיתי לבצע חישוב של החבות במס באמצעות סימולטור מס שבח של רשות המיסים ולפ תוצאות החישוב שהתקבלו אינני זכאי לקבלת שיעור מס מיוחד להפקעה במכירת נכס שנרכש עד שנת המס 1960 הזכאי לשיעור מס מופחת. האם התוצאה המתקבלת בסימולטור מס שבח הינה תוצאה נכונה?
זכאות לפריסה של שבח מקרקעין
24/04/2015 | מיסוי מקרקעין | עו"ד, רו"ח אבי עומר
סעיף 48א(ה) לחוק מיסוי מקרקעין ("החוק") קובע את הזכאות לפריסת שבח מקרקעין. ובלשון הסעיף "המוכר רשאי לבקש כי המס על השבח הריאלי יחושב כאילו נבע בחלקים שנתיים שווים, תוך תקופה שאינה עולה על ארבע שנות מס... והמסתיימת בשנה שבה נבע השבח".
חיפוש מאמרים